Přejít na obsah

Pojď s námi stavět největší nákupní platformu

Usnadňujeme nákupy

Vytváříme platformu, kterou umožníme zákazníkům napřímo nakupovat na Seznamu. Máme velké ambice i adekvátní zdroje. Chceme ven pustit skvělý produkt, který odstraní spoustu bolístek v nákupním procesu pro miliony uživatelů. Důraz přitom klademe na skvělou zkušenost zákazníka při nákupu, nabízenou šíři produktů a cenovou výhodnost nabídek.

Agilně a podle dat

Abychom odváděli skvělou práci, potřebujeme dostatek dat. Spoustu věcí si děláme in-house. Máme datacentra i technologickou infrastrukturu, stavíme vlastní doporučovací a relevanční systémy.

  • Nepotřebujeme složitou byrokracii
  • Core tým i decision makeři sedí pohromadě, rozhodnutí umíme udělat na místě

S kým budete pracovat

Lukáš Behúň

Ředitel divize E-commerce

Budujeme ambiciózní marketplace, na kterém umožníme milionům uživatelů Seznamu napřímo nakupovat. V silné konkurenci to ale bez skvělých parťáků v týmu nejde. Ozvi se, pokud tě lákají výzvy a chceš se podílet na budování nového produktu v české internetové jedničce.

Petr Novák

Vedoucí vývoje divize E-commerce

Dělám tu rád, protože věci co stavíme reálně usnadňují lidem život, a protože je můžeme dělat bez zbytečných formalit a schvalovacích koleček.

Martin Žatkovič

SEO konzultant

Od roku 2019 se starám, aby bylo Zboží.cz vidět ve vyhledávačích na všechna slova, na která máme sortiment a lidé je hledají. Údajně jsem jeden z nejmladších SEO konzultantů v ČR. Ať už spolu budeme řešit nějaké technikálie ala renderování, optimalizace crawl budgetu, zvyšování rychlosti nebo se pustíme do zlepšování kvality obsahu, tak se tvoje práce prakticky okamžitě projeví na návštěvnosti! Výborní programátoři i produkťáci stojí za tím, že SEO se v divizi e-commerce dělá prakticky samo.

Milan Hrubeš

Programátor senior UI

Do Seznamu jsem nastoupil jako programátor UI a aktuálně mám na starosti Frontend na Zboží.cz. Rád řeším výzvy, kterým často čelíme, aktuálně je to SSR. Jinak se mi také líbí volnost při volbě použitých technologií a velmi přátelské a neformální prostředí.

Čmelák

Vedoucí týmu vývoje

Jsem ukecaný extrovert, který svůj život krom Zboží plní muzikou a objevováním světa péče o děti. Na Zboží mne baví, že se všichni dokážeme poslat do háje a díky tomu věci zlepšovat. Ruční nasazování byla otrava, tak jsme zavedli CI. Plánování na kvartály nefungovalo, takže jsme je přepůlili a teď máme oktály.

Martin Bumba

Programátor senior

Děláme tu na řadě zajímavých úloh při kterých se zpracovávají hromady dat. Používáme při tom technologie jako je třeba CatBoost, C++ a taky různé ify a fóry.

Jirka Slavotínek

Programátor

Na Zboží.cz jsem nastupoval ještě při studiích, kdy jsem ocenil vstřícný přístup ohledně zkráceného úvazku a flexibilnosti pracovní doby. Nakonec jsem se rozhodl zde zůstat i na full-time, protože mne zaujaly projekty na kterých děláme a které mne stále obohacují o nové znalosti. Zároveň se mi velmi dobře spolupracuje s našimi kolegy s produktovým zaměřením, kde i můj hlas a nápady mají vliv na výsledný produkt.

Katka Nejedlá

Datový analytik

Původně jsem měla namířeno do akademické sféry, ale nakonec mě místo psaní odborných článků mnohem víc baví analýza dat v jazycích R a Python. Na Zboží.cz řeším data a různé reporty a těší mě, že výsledky mojí práce se reálně odráží třeba v rozhodování produkťáků. Líbí se mi taky přátelská a neformální atmosféra v týmu a to, že ráno nemusím být v kanceláři před devátou hodinou.

Honza Pola

Product manager

Hlídám a optimalizuji procesy naší produktové databáze s miliony produktů z celé šíře českého e-commerce, takže dokážeme poradit to nejlepší ať hledáte wifi router nebo kloubní výživu pro koně. Protože bydlím u Českého Brodu, vyhovuje mi, že do kanceláře nemusím jezdit každý den a ušetřený čas můžu strávit aktuálně třeba stavbou sklepa.

Jak fungujeme

Návrh projektu

Kdokoli z týmu může přijít s nápadem na projekt. V popisu práce to mají produkťáci, ale s některými náměty přicházejí vývojáři, SEO specialisté i další.

Komunikace, filtrace, odhad náročnosti

Přirozeně nestíháme všechno hned. Proto o projektech diskutujeme, ty nadějné si rozeberou vývojové týmy a odhadnou jejich náročnost. Podle odhadů vybíráme projekty které máme šanci v následující iteraci dokončit.

Realizace vybraných projektů

Následujících 6 týdnů (3 sprinty, tzv. oktál) pracujeme na projektech co jsme vybrali. Zároveň je to čas kdy můžeme pilovat návrhy pro iteraci následující.

Prezentace

Na konci iterace se všichni sejdeme a předeveme si co jsme zvládli postavit a jak to funguje.

A tak dále…

Po demu probíráme nové návrhy projektů, a celý cyklus se opakuje.

Jaké máme technologie

Linux

Na firemní notebooky si každý volí systém jaký mu vyhovuje (Mac, Linux, někteří i Windows), provoz ale běží kompletně na Linuxu: starší komponenty nasazujeme v Debianu, novější do kontejnerů ve vlastních Kubernetes clusterech. Skoro vše je napsané v C++ a Pythonu, buildy za nás obstarává GitLab CI.

Databáze

Většinu dat pro uživatelský web vydáváme z fulltextovém indexu, přizpůsobeném pro naše potřeby z vyhledávače Seznam.cz. Hlavně na backendech používáme MySQL (resp. Galera cluster), Elasticsearch, neradi Cassandru, a Couchbase a Redis pro cache.

Front-end

Veřejný web Zboží běží na Reactu. Hodně nám záleží na optimalizaci pro vyhledávače a také rychlosti, takže stránky renderujeme i na serveru přes Next.js.

Agile

Pracujeme v několika menších týmech. V každém je nanejvýš 6 vývojářů, a to jak frontendisti, tak backendisti, abychom dokázali v jednom sprintu dokončit všechno bez zbytečných závislostí.

Na co se můžete těšit

Pružná pracovní doba

Volnost dostanou skřivani i sovy. Je jen na vás, jestli začnete pracovat brzy ráno nebo si přispíte.

Technika na přání

Mac, Windows nebo Linux. Pracovat ale můžete i na vlastním počítači, na který vám budeme finančně přispívat.

Cafeterie

Kredit na sport, kulturu, vzdělávání, cestování, zdraví, životko nebo penzijko. S cafeterií si však můžete zařídit třeba i den volna navíc.

Pet friendly

I váš čtyřnohý miláček pozná Seznam na vlastní kůži.

Dovolená

Čeká vás 5 týdnů dovolené. Další 2 dny volna si můžete dokoupit z Cafeterie.

Free days

Užijte si až 5 volných dnů navíc, které můžete využít, jak je libo.

Koho hledáme

Chcete vědět víc?

Nezapadáte do škatulek? Nebo vás zajímá, jak to u nás funguje? Náš vedoucí vývoje Petr vám rád na vše odpoví.

Kontaktujte nás

Virtuální prohlídka

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields