Přejít na obsah

Rozšiřte naše řady

Dveře k nám jsou otevřené jak zkušeným profíkům, tak čerstvým absolventům.

Kudy vede cesta do Seznamu

1. 1. Pošlete nám životopis, odkaz na vaše portfolio nebo LinkedIn profil

Zkrátka cokoliv, co nám umožní vás co nejlépe poznat.

2. Každou nabídku pečlivě zvažujeme a odpovíme nejpozději do 3 pracovních dnů

Naším cílem je co nejdříve obsadit volnou pozici vhodným kandidátem. Nemusíte se bát, že bychom vaše CV prolétli jen tak „z vlaku“, když se vám ozveme už v řádu hodin třeba se zamítavou odpovědí.

Pokud nás zaujmete, obvykle vám zavoláme, abychom vám řekli základní informace a pobavili se o pozici i vzájemných představách – třeba rovnou i o mzdě.

U technických nebo programátorských pozic obvykle posíláme test, který můžete provést na dálku. Na něm si ověříme vaše předpoklady a vy zase zjistíte, co od vás očekáváme.

Poté následuje buď osobní setkání nebo videohovor. Kravatu si určitě brát nemusíte.

O všem vás budeme průběžně informovat a jakékoliv dotazy vám rádi zodpovíme.

3. Může následovat ještě jedno či dvě setkání

Podle toho, jak moc potřebujeme vzájemně sladit očekávání u pozice a vašich předpokladů nebo dovedností. Obvykle vás také seznámíme s týmem či kolegy, se kterými budete často v kontaktu.

4. Po každém setkání pečlivě zvažujeme možnosti spolupráce

Přemýšlíme, jak by se nám společně pracovalo, a jestli vám můžeme nabídnout to, co očekáváte. Pokud zjistíme, že by tam mohlo něco „drhnout“, na rovinu vám sdělíme co – jednáme vždy fér.

Po každém výběrku se vás ještě zeptáme na zpětnou vazbu. Jako jedna z mála firem se ptáme i v případě, že vás odmítneme přímo na základě CV. Vždy je totiž co hodnotit – v takovém případě třeba i dodržení slíbených 3 dnů na reakci.

Každou zpětnou vazbu čteme a někdy se i ozveme k upřesnění nebo vysvětlení z naší strany. Jde nám o to, abychom vám celé výběrko co nejvíc zpříjemnili.

5. A když si společně padneme do oka, přivítáme vás mezi Seznamáky

Tyhle okamžiky nás na naší práci baví nejvíc!
Jak vypadá první den u nás v Seznamu

 S kým se na výběrku můžete potkat?

U každého inzerátu najdete medailonek budoucího šéfa nebo šéfky i kontakt na kolegu z HR, který má vaše výběrko na starost. Tak se určitě koukněte.


David Koláček

Manažer náboru

V Seznamu jsem přes 12 suprových let. Pořád mě to tu velmi baví, i když máme neustále spoustu práce. Mým cílem je špičkový servis v přístupu k náboru i ve starání se o naše lidi. Aktivně se zajímáme o názory všech našich kandidátů a díky nim pak rozvíjíme naše dovednosti v oblasti náboru a komunikace. S kandidáty komunikujeme narovinu a co nejrychleji.

Lucia Mikuľáková

HR specialista

Do seznamácké party patřím víc než rok a svou HR kariéru jsem odstartovala v personální agentuře zaměřené na IT. V Seznamu se věnuji náboru v oblasti vývoje i různému mixu pozic. Na výběrku se můžeme potkat osobně nebo online a neformálně pohovořit nad možnostmi spolupráce. V Seznamu si stojíme za kvalitou a skvělou spoluprací. Těším se na viděnou!

Tereza Svobodová

HR specialista

V IT náboru se pohybuji krásných 6 let a v Seznamu působím necelý, za to výživný rok. Nejvíce mě zajímá IT, a proto vás s největší pravděpodobností provedu výběrovým řízením zejména na vývojářské pozice v mém rodném štatlu.

Veronika Kašparová

HR specialista

V HR se pohybuji 12 let a v Seznamu pracuji od roku 2019. Kromě náboru a onboardingu mám na starosti i různé HR projekty jako Trainee program, studentské stáže, ale také HR konzultace a školení nebo employer branding. Na výběrku se nejčastěji potkáme u pozic pro naše obchodní a marketingová oddělení. Je fajn patřit mezi Seznamáky!
Pár tipů a rad od našich recruiterů aneb co se na trhu práce neříká nahlas

Jaký je rozdíl mezi studentem, absolventem a juniorem?

Může se zdát, že mluvíme pořád o tom samém – o uchazečích při nebo po studiu. Není to ale tak úplně pravda. Co tyto pojmy skutečně znamenají u nás v Seznamu?


Student – aktuálně studujete střední nebo vysokou školu a v Seznamu jsou vám dveře otevřené ve formě tzv. trainee programů. Jejich prostřednictvím vám nabízíme možnost získat znalosti od našich profíků a stále mít čas i na studium. Jsou vhodné zejména pro studenty posledních ročníků VŠ –počítáme s 20 hod. týdně a smlouvu dostanete na DPP nebo DPČ. Po ukončení studia vás rádi zařadíme mezi Seznamáky na plný úvazek.

Absolvent – právě jste dokončili studium a hledáte svou první práci. Počítáme s plným úvazkem, protože už máte dostudováno, a zároveň víme, že ještě potřebujete své zkušenosti rozšiřovat.

Junior – Uplynula už nějaká doba od vašeho studia a máte za sebou i menší pracovní zkušenosti v oboru. I zde samozřejmě počítáme s HPP na plný úvazek a s vaším dalším rozvojem.

Proč nás zajímá zpětná vazba?

Ať už při prozkoumání životopisu zjistíme, že by nám to neklapalo, anebo si naopak plácneme a nabídneme vám u nás práci, požádáme vás vždy o zpětnou vazbu na průběh celého výběrka. Zpětnou vazbu bereme vždy vážně a jsem moc rádi, pokud nám ji pošlete. Jen díky ní se můžeme zlepšovat a dělat tak náš nábor co nejlépe.

Proč nechceme používat odloženou odpověď?

Každý profil posuzujeme individuálně a ve chvíli, kdy kandidát není pro pozici vhodný, dostane odpověď co nejrychleji. I když je to ta méně příjemná zpráva, s odesláním neotálíme, aby se uchazeč mohl rozhodnout, jak bude postupovat dál.

Proč si vážíme každého kandidáta?

Každý zájemce je pro nás poctou, protože to znamená, že jsme ho jako zaměstnavatel zaujali, což je pro nás skvělá zpráva.

Co pro nás znamená dělat nábor nejlépe, jak dovedeme?

Základem je pro nás komunikace. Snažíme se s kandidáty vždy spojit do 3 pracovních dní a průběžně je informovat o stavu výběrového řízení. Pokud v průběhu výběrka zjistíme, že se naše představy vzájemně nepotkávají, ale nechceme se hned loučit, zkoušíme hledat alternativy v rámci jiných otevřených pozic. S uchazeči rádi zůstáváme v kontaktu i do budoucna a nabízíme jim možnost se nám kdykoliv ozvat. Komunikujeme otevřeně a poskytujeme zpětnou vazbu, kterou nám mohou kandidáti opětovat na konci každého výběrka, ať už je úspěšné či nikoliv.

Virtuální prohlídka

"*" indicates required fields