Přejít na obsah

Vývojář dohledu datového centra- možnost HO

Praha  •  Všechny IT pozice  •  Pro muže i ženy  •  Vhodné pro absolventy

Hledáme IT nadšence s developerským backgroundem a startupovým duchem, který si troufne budovat platformu pro monitoring a regulaci provozních technologií v Seznamáckých datových centrech. Tato oblast je dodnes doménou více či méně proprietárních řešení a přístupů. Máme vizi, že lze do této oblasti více zapojit technologie jako Prometheus, Grafana, Linux, IoT. Datacentrum je budova plná technologií, které generují velké množství dat a signálů. Některá slouží čistě pro monitoring a sledování trendů, některá slouží k regulaci technologií.

Tvoje role bude spolupráce na návrhu a vývoji takové platformy s využitím open source software a Linux-based „krabičkách“. Tato platforma má umožnit řídit provoz datového centra, tvými nejbližšími parťáky budou technici datového centra a technici od dodavatelů technologií. Ale také kolegové z našeho interního hardwarového týmu nebo kolegové a kolegyně z týmu SCIF (náš cloud). A také technický ředitel Seznamu, který si velmi přeje tuto vizi naplnit funkčním řešením.

Základem pro tuto práci je nadšení pro nové věci, orientace v Linuxu, síťování a umění programovat. Pokud zvládáš jedno z Python, Go nebo C/C++, určitě jsi na správné adrese. Pokud máš nějaký vztah k průmyslovým krabičkám PLC nebo obecně IoT, určitě zde bude hodně věcí na hraní. Pokud k tomu víš i něco o Prometheus, Grafana, Git, Ansible – máš všechny checkboxy zaškrtnuté. Pokud něco z toho neznáš, ale nebojíš se, budeš mít prostor se doučit.

Nabízíme ti práci se známky punku a to, že u nás technologicky vyrosteš. Budeš muset ale počítat s tím, že tvá kancelář nebude na zhýčkeném Andělu v Praze, ale ve stále krásné budově datacentra Kokura v Praze – Horních Počernicích. A do budoucna také budeš zajíždět do Nagoji v Benátkách nad Jizerou – které nám svoji prací pomůžeš uvést v život. Láká?

Čím vám ještě uděláme radost

Homeoffice

Víme, že doma je doma, proto netrváme na tom, abyste v našich kancelářích seděli každý den.

Fit díky Multisportce

Každý Seznamák může sportovat díky Multisportce pořízené z Cafeterie.

Cafeterie

Kredit na sport, kulturu, vzdělávání, cestování, zdraví, životko nebo penzijko. S cafeterií si však můžete zařídit třeba i den volna navíc.

Interní vzdělávání

Rozšíříte si obzory pod vedením našich trenérů.

Pružná pracovní doba

Volnost dostanou skřivani i sovy. Je jen na vás, jestli začnete pracovat brzy ráno nebo si přispíte.

Dovolená navíc

Čeká vás až 5 týdnů dovolené. Další 2 dny volna si můžete dokoupit z Cafeterie.

S kým budete spolupracovat

Vlastimil Pečínka
Technický ředitel
V Seznamu jsem začal v roce 2004 jako programátor a přes vedoucího týmu jsem postoupil do role technického ředitele. Na této pozici dodnes vedu oddělení, které zajišťuje chod Seznamu, provoz našich služeb v datových centrech, vývoj vlastního hardwaru a vývoj interních softwarových nástrojů. Volný čas mi vyplňuje početná rodina nebo sport, případně se udržuju v kondici programováním.

Praha – Horní Počernice

Seznam.cz datová centra, s.r.o., U tabulky 2948, Praha, Horní Počernice

Datové centrum Kokura sídlí v logistickém parku P3 Prague Horní Počernice a je výborně dostupné z Černého Mostu i okolí.

Zajímá vás tato pozice? Napište Janě

Máte jiné představy?

Podívejte se na ostatní volné pozice a vyberte si svou práci snů. Nebo nám rovnou pošlete svůj životopis. Podíváme se na něj a až se objeví místo pro vás, ozveme se.

Poslat životopis

Zobrazit volné pozice

Virtuální prohlídka