Hlavní obsah

Big Data vývojář/ka - systém pro analýzu uživatelských dat

Radlická 3294/10, 15000 Praha-Smíchov
Programátoři
Článek

Náš tým

Tým starající se o sběr a analýzu uživatelských dat má aktuálně 14 vývojářů a je rozdělen mezi Prahu, Brno a Ostravu. Tým je koncipován jako multifunkční a jeho členové by měli pokrývat celou škálu dovedností počínaje datovou analytikou, prototypováním, návrhem finálního řešení a jeho implementací, technickým i produktovým testováním a přípravou pro nasazení výsledných aplikací do provozu. Vývojáři se rovněž podílí na správě a provozu vývojového prostředí (docker, openstack, CI/CD). Tým má k dispozici Scrum mastera (resp. agilního kouče) a Produktového manažera.

Náš projekt

Oblast online reklamy prochází v poslední době bouřlivou proměnou související s přechodem k programatickému prodeji, kdy se o každé jednotlivé zobrazení reklamního prostoru soutěží v aukci v reálném čase. S tím roste i význam cílené reklamy, protože umožňuje našim klientům, aby se aukce účastnili pouze v případě, že je pro ně daný uživatel relevantní. Na druhé straně sílí legislativní (GDPR, ePrivacy) i technické (Safari ITP) iniciativy chránící soukromí uživatelů. Náš projekt zahrnuje několik oblastí: sběr, třídění, čištění a anonymizaci surových dat; návrh a implementaci algoritmů pro klasifikaci dat a segmentaci uživatelů; a vývoj platformy pro práci s hotovými segmenty a jejich poskytování klientským systémům. Jedná se převážně o backendové komponenty psané v Javě a Scale s menším podílem C++ a Pythonu.

Vaše role

 • navrhovat a vyvíjet aplikace pro práci s uživatelskými daty (sběr, ukládání, čištění, třídění, analýzy, predikce a reporting)
 • ve spolupráci s výzkumným týmem provádět pokročilou datovou analytiku a implementovat sofistikované machine learning modely
 • kontinuálně zlepšovat vývojové prostředí a spolu s ostatními členy týmu definovat best practices
 • neustále se učit a udržovat si přehled o aktuálních trendech v oblasti zpracování velkých dat a datové analytiky

Vaše předpoklady

 • aktivní znalost programování alespoň v jednom programovacím jazyce (ideálně Java, Scala nebo Python) a chuť naučit se další
 • zkušenosti s big data technologiemi (Hadoop, Crunch, Spark) a NoSQL databázemi (CouchBase, Cassandra, ElasticSearch) výhodou
 • orientace v machine learning algoritmech a knihovnách výhodou
 • chápete, že umění položit ty správné otázky je prvním krokem k řešení problému
 • nebojíte se zpochybňovat zažité postupy a dokážete navrhnout, jak by se věci daly dělat lépe
 • jste zastánci agilního přístupu k vývoji software

Nabízíme

 • Přátelské prostředí

  Neformální atmosféra, teambuildingy, firemní akce. Jsme pet friendly a máme fitko i lezeckou stěnu.
 • Výhody

  Týden dovolené navíc, stravenky, Cafeterie, firemní školka nebo třeba příspěvek na hlídání dětí.
 • Technologie

  Moderně vybavené pracoviště. Mac, Windows, Linux. Všechno máme.
 • Vzdělání a rozvoj

  Příležitost k profesnímu růstu a osobnímu rozvoji. Jazykové kurzy. Interní vzdělávání a účast na konferencích.
 • Pracovní doba

  Jste spíš ranní ptáčata, nebo sovy? Máme flexibilní pracovní dobu s možností home office.

O Seznamu

Pracujeme na tom, aby internet byl nejsilnějši české medium a na něm Seznam.cz místem první volby. Podílíme se na tvorbě výjimečných internetových řešení, naše služby jsou užitečné, jednoduché a spolehlivé.
Více o Seznam.cz

Jak probíhá výběrové řízení

Chceme zjistit, co ve vás je. Proto buďte sami sebou.
Seznam.cz
Životopis

Jakmile odpovíte na inzerát, který vás zaujal, pročteme si váš životopis a do dvou týdnů se vám ozveme. Některé z vás potěšíme pozváním na pohovor.

Seznam.cz
První kolo

Nejprve si popovídáte s HR specialistkou. Může to být po telefonu nebo třeba přes videohovor. Ničeho se nebojte a ptejte se na všechno, co vás zajímá.

Seznam.cz
Druhé kolo

Setkáte se s vedoucím týmu, který hledá posilu. Nejvhodnější uchazeče vybíráme při pohovoru nebo tzv. assessment centru. Nezapomeňte být sami sebou.

Seznam.cz
Rozhodnutí

Ať už se rozhodneme jakkoli, dáme vám co nejdříve vědět, jak jste si při pohovoru vedli. A když to vyjde, přivítáme vás mezi Seznamáky.

Podobné pracovní pozice v lokalitě
Načíst další (zbývá 17)
Nenašli jste pozici,
kterou hledáte?
Šikovní lidé se u nás neztratí. Stačí nám napsat