Přejít na obsah
Vhodné pro Vhodné i pro OZPVhodné pro muže i ženy
Vhodné pro: OZP, muže i ženy.

DevOps specialista

Docker

Docker v Seznamu používáme velmi často na vývoj. Vzniklé image běží většinou v Kubernetesu.

Flask

Jednoduchý framework, často používaný pro Python backendy. Nedá se říci, že by v Seznamu drtivě převažoval, zeptejte se u svého týmu.

Git

V Gitu verzujeme veškerý kód i většinu konfigurací. Filozofie použití se liší službu od služby. Reklamní systémy mají monorepo, většina ostatních služeb desítky až nižší stovky menších repozitářů.

GitLab

Interně provozovaný GitLab drží veškeré naše zdrojové kódy. GitLab CI pipelines se starají o buildy a nasazování.

Grafana

Grafanu používáme na sledování, jak se naším aplikacím v provozu vede.

Kubernetes

Do Kubernetes nasazujeme kontejnerizované komponenty našich aplikací. Pokud komponenta není databáze, pravděpodobně běží v Kubernetesu.

Prometheus

V Seznamu je to primární nástroj pro sběr provozních metrik. Pokud je všechno v pořádku, kreslíme z něj grafy v Grafaně, pokud ne - vyskakují nám alerty.

Python

Python je převažující jazyk pro backendy v Seznamu. Najdete ho na obsahových webech, Mapách, Firmách, Zboží, v reklamních systémech atd. I celý výzkum funguje převážně na Pythonu. Zkrátka je všude, kde není důvod používat něco jiného.

Co vás čeká

  • budete se starat o provoz naší VOD platformy Stream.cz a nově vznikající IPTV, který běží v našem cloudu (Kubernetes, OpenStack)
  • úzká spolupráce s vývojem
  • údržba monitoringu, psaní alertů, držení pohotovostí s kolegy 24/7 (nikam nejezdíme, vše řešíme na dálku)
  • setkáte se s technologiemi jako je Kubernetes, Prometheus, Grafana, Nginx, Django, Flask a další….

Co po vás požadujeme

  • znalost Pythonu výhodou
  • Znalost Gitlab a jeho CI/CD
  • znalost alespoň jedné nebo více z technologií jako je Docker, Kubernetes, Prometheus/Thanos/Alertmanager, Git

Na co se můžete těšit

  • rozšíříte náš tým kde panuje přátelská a neformální atmosféra (zapomeňte na dress code a další formality)
  • práce na zajímavých projektech v rámci VOD platformy Stream.cz a nově vznikající IPTV kde naše služby odbavují desítky tisíc požadavků za vteřinu
  • používáme moderní open source technologie jako je Kubernetes, OpenStack, DJANGO, atd…
  • těšit se můžete také na množství lákavých firemních benefitů, které vidíte níže

Na jakých produktech se budete podílet

Stream.cz

Nejnavštěvovanější česká internetová televize, která baví každý týden téměř 3 miliony diváků. Okolo dvou pětin diváků sleduje videa z dílny Stream.cz na mobilech a tabletech.

Přejít na web

Homeoffice

Víme, že doma je doma, proto netrváme na tom, abyste v našich kancelářích seděli každý den.

Technika na přání

Mac, Windows nebo Linux. Pracovat ale můžete i na vlastním počítači, na který vám budeme finančně přispívat.

Kredit na sport, kulturu, vzdělávání, cestování, zdraví, životko nebo penzijko. S cafeterií si však můžete zařídit třeba i den volna navíc.

Volnost dostanou skřivani i sovy. Je jen na vás, jestli začnete pracovat brzy ráno nebo si přispíte.

Dovolená navíc

Čeká vás 5 týdnů dovolené. Další 2 dny volna si můžete dokoupit z Cafeterie.

Pet friendly

I váš čtyřnohý miláček pozná Seznam na vlastní kůži.

Ovoce do práce

Každý měsíc dostanete nálož vitamínů přímo do kanceláře.
Brno

Zalíbila se vám tato pozice? Napište Eleně