Přejít na obsah
Vhodné pro: Vhodné i pro OZPVhodné pro muže i ženy

Vývojář Business Intelligence ve Vyhledávání

Hadoop

V Hadoopu žije většina dat našeho fulltextového vyhledávače. Používá se i na jiných službách, kde potřebujeme zpracovávat velké množství dat, jako je třeba webová analytika nebo reklamní systémy.

Java

V Javě píšeme převážně věci nějak související s big daty a Hadoopem. Např. fulltextového robota, který neúnavně stahuje pořád dokola celý internet.

Kafka

Přes Kafku posíláme veškeré události v našem reklamním systému a infrastruktuře - například pro sběr logů. Taky ji využíváme při doručování upozornění (notifikací) uživatelům.

Kubernetes

Do Kubernetes nasazujeme kontejnerizované komponenty našich aplikací. Pokud komponenta není databáze, pravděpodobně běží v Kubernetesu.

Python

Python je převažující jazyk pro backendy v Seznamu. Najdete ho na obsahových webech, Mapách, Firmách, Zboží, v reklamních systémech atd. I celý výzkum funguje převážně na Pythonu. Zkrátka je všude, kde není důvod používat něco jiného.

Scala

Jazyk, ve kterém jsme začali psát joby ve Sparku a Flinku. Až ho někteří fanoušci u nás začali používat skoro na všechno.

Spark

Spark využíváme hlavně pro výzkum, zpracování a analýzu dat před/při učení modelů. Slouží ke zpracování logů ve vyhledávání a v reklamních systémech (Spark a pySpark).

Podstatou naší práce je psaní aplikací odpovědných za shromažďování a zpracování dat. Ta pak využíváme především pro podporu produktových rozhodnutí, ale třeba také pro učení modelů (kterých je ve Vyhledávání fůra).

Data v našem případě představují informace o uživatelské interakci, uživatelská zpětná vazba, signály z abtestování nebo třeba anotace. Ta pak transformujeme do analyticky a produktově použitelné podoby – to zahrnuje čištění, tvorbu agregátů, dopočet odvozených informací (např. klasifikace robotů, označování uživatelských sessions) nebo výpočet mnoha metrik. Díky naší práci víme, jak je na tom Vyhledávání s kvalitou, jak úspěšná jsou nasazovaná vylepšení a nové funkce nebo naopak dokážeme určit, co nefunguje a co nám chybí. Výzkum má nad čím zkoumat, analytici mají ideální podmínky a na jejich závěry je spolehnutí.

I když je hlavní náplní práce psaní kódu, je odpovědností vývojáře i technický návrh a může mít přesah až do tvorby produktového zadání a stejně tak nést provozní odpovědnost. A přestože máme plány a termíny, jsme si sami pány, nepracujeme ve stresu.

Hledám vývojáře s nějakou zkušeností v této oblasti, ale nebojte se ozvat i jen se základním povědomím nebo částečnou znalostí používaných technologií (viz záhlaví inzerátu). Pokud bude z vaší strany zájem a ochota se věci doučit, pak se i tak domluvíme. A domlouvat se dá i na dalších věcech, jako třeba na místu výkonu práce.

Na jakých produktech se budete podílet

Vyhledávání

Vlajková loď Seznamu je jedním z prvních českých vyhledávačů a zároveň důležitým zdrojem návštěvnosti většiny českých webů. Lidé tu každý den položí miliony dotazů.

Přejít na web

Na co se můžete těšit

Homeoffice

Víme, že doma je doma, proto netrváme na tom, abyste v našich kancelářích seděli každý den.

Cafeterie

Kredit na sport, kulturu, vzdělávání, cestování, zdraví, životko nebo penzijko. S cafeterií si však můžete zařídit třeba i den volna navíc.

Interní vzdělávání

Rozšíříte si obzory pod vedením našich trenérů.

Pružná pracovní doba

Volnost dostanou skřivani i sovy. Je jen na vás, jestli začnete pracovat brzy ráno nebo si přispíte.

Sick days

Pro dny, kdy vám nebude dobře, máte k dispozici 3 sick days.

Pet friendly

I váš čtyřnohý miláček pozná Seznam na vlastní kůži.
Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Liberec, Olomouc, Ostrava, Plzeň, Praha, Zlín

Zalíbila se vám tato pozice? Napište Eleně

Podobné nabídky

Máte jiné představy?

Podívejte se na ostatní volné pozice a vyberte si svou práci snů. Nebo nám rovnou pošlete svůj životopis. Podíváme se na něj a až se objeví místo pro vás, ozveme se.

Poslat životopis

Virtuální prohlídka

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields