Přejít na obsah
Vhodné pro: Vhodné i pro absolventyVhodné pro muže i ženy

Pojď s námi psát backend pro Mapy.cz

Staňte se součástí týmu, který vyvíjí backend technologie pro nejlepší mapy – Mapy.cz!

C++

V C++ píšeme převážně backendy, od kterých vyžadujeme vyšší výkon, než poskytuje Python. Najdete ho například ve výdeji fulltextového vyhledávání a výdeji reklamy.

Cassandra

Databáze, kterou používáme na ukládání metadat o webech pro účely kvalitnějšího vydávání reklamy.

Docker

Docker v Seznamu používáme velmi často na vývoj. Vzniklé image běží většinou v Kubernetesu.

GitLab

Interně provozovaný GitLab drží veškeré naše zdrojové kódy. GitLab CI pipelines se starají o buildy a nasazování.

Jenkins

Používáme ho jako automatizační nástroj. Například k sestavování aplikací.

Kubernetes

Do Kubernetes nasazujeme kontejnerizované komponenty našich aplikací. Pokud komponenta není databáze, pravděpodobně běží v Kubernetesu.

Linux

Kromě několika málo exotických Windows instalací běží všechny servery v Seznamu na Linuxu. V posledních letech mnoho vývojářů před Linuxem upřednostňovalo macOS (šeptá se i o případech osob, co sáhly po Windows). S rozmachem kontejnarizace se ovšem někteří vývojáři vrací zpět k Linuxu.

MongoDB

NoSQL databáze, kterou používá většina našich obsahových služeb.

PostgreSQL

PostgreSQL máme v Seznamu jako alternativní SQL databázi. Pro svá GIS rozšíření ji mají nejradši na Mapách, ale používáme ji i u tlačítka "Líbí se".

Python

Python je převažující jazyk pro backendy v Seznamu. Najdete ho na obsahových webech, Mapách, Firmách, Zboží, v reklamních systémech atd. I celý výzkum funguje převážně na Pythonu. Zkrátka je všude, kde není důvod používat něco jiného.

Redis

In-memory databáze, kterou nejčastěji používáme jako read & write cache našich backendů.

Co vás čeká?

  • budete analyzovat, navrhovat a implementovat nejvhodnější řešení pro naplánování výletu, vyhledání nejlepší restaurace, vhodnou cestu do práce a vše ostatní, s čím Mapy.cz lidem pomáhají
  • budete programovat knihovny, komponenty a servery hlavně v Pythonu a C++, ale i v dalších jazycích
  • součástí vaší práce bude návrh a správa databází (pracujeme převážně s PostgreSQL a MongoDB)
  • při práci používáme také GitLab, Jenkins, Docker, Kubernetes, OpenAPI, Redis, Cassandru a další, se kterými vás rádi seznámíme

Koho hledáme?

  • máte praktické zkušenosti s programováním backend komponent v prostředí OS Unix/Linux
  • máte zkušenosti s návrhem API
  • máte chuť učit se nové věci, sdílet znalosti a nést zodpovědnost za špičkovou kvalitu našeho produktu
  • máte znalost AJ na úrovni potřebné pro studium technické dokumentace

Nabízíme

  • Práce ve stabilní společnosti, která je jednička na trhu
  • Výběr techniky (MacBook Pro, Dell) a prostředí (macOS, Windows, Linux), dobrý monitor, mobilní paušál
  • Flexibilní pracovní doba
  • Vzdělávací aktivity (školení, certifikace, dlouhodobé programy, trainee programy, atd.)
  • Dlouhodobá spolupráce na dobu neurčitou

Na jakých produktech se budete podílet

Mapy.cz

Spolehlivá navigace i oblíbený pomocník při výletech. V hlavní turistické sezóně Mapy využívá až milion lidí denně. Až 21 tisíc lidí měsíčně tu hledá speciální haptické mapy pro zrakově postižené.

Přejít na web

S kým budete spolupracovat

Na co se můžete těšit

Sport nejen v posilovně

Protáhnete se v posilovně nebo třeba na hodině jógy. Každý Seznamák může také sportovat díky Multisportce pořízené z Cafeterie.

Firemní školka

Kousek od naší centrály máme firemní školku Seznámek. Kde to jen trochu jde, snažíme se rodičům vyjít vstříc a pomoct skloubit práci a rodinu.

Homeoffice

Víme, že doma je doma, proto netrváme na tom, abyste v našich kancelářích seděli každý den.

Fit díky Multisportce

Každý Seznamák může sportovat díky Multisportce pořízené z Cafeterie.

Podporujeme rodiny

Kde to jen trochu jde, snažíme se rodičům vyjít vstříc a pomoct skloubit práci a rodinu.

Technika na přání

Mac, Windows nebo Linux. Pracovat ale můžete i na vlastním počítači, na který vám budeme finančně přispívat.

Kredit na sport, kulturu, vzdělávání, cestování, zdraví, životko nebo penzijko. S cafeterií si však můžete zařídit třeba i den volna navíc.

Volnost dostanou skřivani i sovy. Je jen na vás, jestli začnete pracovat brzy ráno nebo si přispíte.

Dovolená navíc

Čeká vás 5 týdnů dovolené. Další 2 dny volna si můžete dokoupit z Cafeterie.

Sick days

Pro dny, kdy vám nebude dobře, máte k dispozici 3 sick days.

Pet friendly

I váš čtyřnohý miláček pozná Seznam na vlastní kůži.

Ovoce do práce

Každý měsíc dostanete nálož vitamínů přímo do kanceláře.
Praha

Zalíbila se vám tato pozice? Napište Tereze