Přejít na obsah

Výzkumník v oblasti Machine Learning

Praha  •  Produkt a výzkum, Programátoři, Všechny IT pozice  •  Pro muže i ženy

Orientuješ se v oblasti strojového učení a statistice, umíš slušně kódovat algoritmy v Pythonu a baví tě zkoumat data v neformální a přátelské atmosféře? Zní-li tvá odpověď “ano”, potom zvaž kandidaturu na pozici v našem týmu Výzkumu relevance reklamy v obsahové síti!

Každou hodinu našimi stroji protečou terabajty dat v desítkách milionů online aukcí. Z těchto dat získáváme pomocí postupů strojového učení informace, které nám umožňují rozpoznat a uspokojit potřeby uživatelů českého Internetu, zkvalitnit služby pro naše zákazníky a vytvářet nové služby pro všechny. Práce s daty takové velikosti, rychlosti a variability spolu s komplexitou domény reklamních systémů a s omezeními plynoucími z provozu v reálném čase na reálných systémech vytváří skvělou výzvu a zároveň poskytuje neomezený prostor pro nová řešení a inovace. Přijmeš-li tuto výzvu a staneš se jedním z nás, dostaneš příležitost uplatnit a zdokonalit své znalosti strojového učení a datové analýzy, a šanci získat silnou a kompletní expertýzu v oboru strojového učení a analýzy dat. Výsledky tvé práce poslouží několika milionům uživatelů a zahýbou soukolím velké části českého online byznysu. 

Hlavními aktivitami tvého pracovního dne budou: samostatné i týmové bádání, datové analýzy, prototypování algoritmů a metod, sebevzdělávání včetně čtení článků a návštěv konferencí. Nebudeš muset řešit vývoj softwaru – prototypy algoritmů, které vytvoříš, budeš svěřovat do rukou špičkových vývojářů, kteří je uvedou do života v produkčním prostředí. Taktéž budeš mít k dispozici podporu produktových managerů, kteří ti připraví vše, co ke svému výzkumu budeš potřebovat.

Mezi typické úlohy, které budeš řešit, patří: modelování predikce prokliku reklam, modelování zájmů uživatelů, analýza vývoje datových charakteristik, statistické vyhodnocování výsledků experimentů, odhadování a kompenzace systematických výchylek dat a mnoho dalších – s vývojem reklamních systémů a růstem celého odvětví přichází nové výzkumné úlohy bez přestání a budeš-li chtít, budeš se na jejich formování sám podílet. 

Pracovní nástroje, které používáme, jsou: Python s knihovnami Pandas, Numpy, Scikit-learn, TensorFlow, Vowpal Wabbit pro kódování, Spark (PySpark, SQL) pro zpracování velkých dat, Docker, Git a Gitlab pro udržování výzkumného kódu, YouTrack a agilní metody pro efektivní plánování. Předchozí zkušenosti s těmito nástroji se ti budou hodit, ale kromě minimálních požadavků níže, je můžeš získat až u nás.

Naše minimální požadavky na kvalifikaci jsou:

  • Bakalářské vzdělání v oboru strojového učení, aplikované matematiky, statistiky nebo v podobném oboru.
  • Dobrá úroveň programování v jazyce Python.
  • Porozumění algoritmické složitosti, schopnost návrhu optimálních algoritmů.
  • Orientace ve strojovém učení, pravděpodobnostním počtu a datové analýze, schopnost návrhu ML řešení na daný problém.
  • Angličtina odpovídající schopnosti efektivního čtení a porozumění článků.

Kromě toho všeho také nabízíme pružnou pracovní dobu, pět týdnů dovolené, techniku na přání a spoustu dalších skvělých benefitů. Těšíme se na tebe!

Čím vám ještě uděláme radost

Sport nejen v posilovně

Protáhnete se v posilovně nebo třeba na hodině jógy. Každý Seznamák může také sportovat díky Multisportce pořízené z Cafeterie.

Podporujeme rodiny

Kde to jen trochu jde, snažíme se rodičům vyjít vstříc a pomoct skloubit práci a rodinu.

Homeoffice

Víme, že doma je doma, proto netrváme na tom, abyste v našich kancelářích seděli každý den.

Fit díky Multisportce

Každý Seznamák může sportovat díky Multisportce pořízené z Cafeterie.

Firemní školka

Kousek od naší centrály máme firemní školku Seznámek. Kde to jen trochu jde, snažíme se rodičům vyjít vstříc a pomoct skloubit práci a rodinu.

Technika na přání

Mac, Windows nebo Linux. Pracovat ale můžete i na vlastním počítači, na který vám budeme finančně přispívat.

Praha – Anděl

Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, Praha, Smíchov

Naši centrálu najdete hned u metra, tramvaje i autobusu. Přímo v budově pak můžete potrápit tělo v posilovně, zagrilovat si na některé z našich teras, kde máme i stolní fotbálky, nebo nakouknout pod pokličku Televize Seznam.

Zajímá vás tato pozice? Napište Tereze

Máte jiné představy?

Podívejte se na ostatní volné pozice a vyberte si svou práci snů. Nebo nám rovnou pošlete svůj životopis. Podíváme se na něj a až se objeví místo pro vás, ozveme se.

Poslat životopis

Zobrazit volné pozice

Virtuální prohlídka