Přejít na obsah

Data Scientist se zaměřením na aukční systémy

Programátoři  •  Pro muže i ženy

Reklamní systém je komplexní softwarový celek, který při každém načtení stránky uživatelem zajišťuje výběr relevantní reklamy z ohromného množství kandidátů na základě mnoha kritérií.

Výzkum reklamních systémů hledá nového člena do týmu operačního výzkumu, který bude analyzovat mechanismus prodeje reklamy a navrhovat jeho vylepšení. Budete pracovat na pomezí matematické (převážně diskrétní) optimalizace a strojového učení s cílem optimalizovat jednotlivé části aukčního systému.

Na své pozici budete pracovat s unikátními daty generovanými reklamním systémem a výsledky vašeho výzkumu ovlivní desítky tisíc inzerentů a miliony uživatelů.

Pozice je vhodná i pro juniory se solidními teoretickými základy v oblasti strojového učení nebo matematické optimalizace a zkušenostmi s programováním a algoritmizací.

Co vás čeká:

  • Vaším úkolem bude porozumět reklamnímu systému, účastnit se schůzek s vývojáři, produktovými a obchodními manažery a společně definovat jednotlivé problémy a cíle.
  • Budete pracovat s nástroji pro zpracování velkých dat, jako například Spark, pomocí kterých budete z dat získávat informace, které pak budete interpretovat, vizualizovat a prezentovat.
  • Při řešení úloh budete spolupracovat s kolegy z operačního výzkumu a z týmů strojového učení.
  • Na základě získaných podkladů a odborné literatury budete vytvářet prototypy algoritmů založených na strojovém učení/matematické optimalizaci, které následně předáte vývojovým týmům k implementaci.
  • Budete navrhovat online experimenty a ty proběhlé analyzovat, vyhodnocovat a společně s partnery rozhodovat o dalších krocích.

Koho hledáme

  • Máte vzdělání s výrazným podílem kvantitativních předmětů.
  • Máte velmi dobré analytické a algoritmické myšlení.
  • Máte aktivní zájem o analýzu dat.
  • Máte praktickou znalost SQL a programování v jazyce Python nebo podobném. Zkušenost s analytickými knihovnami v jazyce Python výhodou.
  • Máte solidní znalost matematické optimalizace a strojového učení nebo se o oblasti aktivně zajímáte.
  • Umíte pracovat samostatně, aktivně komunikovat, obhájit si své myšlenky a podložit je daty.
  • Máte znalost anglického jazyka alespoň na úrovni čtení odborných článků.

Co nabízíme

  • Možnost realizovat vlastní nápady a postupy.
  • Možnost osobního rozvoje – široká možnost vzdělání v rámci projektů, vyhrazený čas na vzdělávání podle vlastní volby, účast na vědeckých konferencích, prezentace výzkumu na interních akcích, předávání znalostí napříč týmy.
  • Možnost podílet se na vývoji aukčního systému, ve kterém se obchodují miliony korun denně.
  • Týmovou spolupráci – budete spolupracovat s dalšími výzkumnými týmy, předávat si navzájem informace a znalosti a společně hledat vhodné cesty a řešení.
  • Neformální prostředí – všichni si tady tykáme a nemáme předepsaný dress code.

Čím vám ještě uděláme radost

Sport nejen v posilovně

Protáhnete se v posilovně nebo třeba na hodině jógy. Každý Seznamák může také sportovat díky Multisportce pořízené z Cafeterie.

Podporujeme rodiny

Kde to jen trochu jde, snažíme se rodičům vyjít vstříc a pomoct skloubit práci a rodinu.

Homeoffice

Víme, že doma je doma, proto netrváme na tom, abyste v našich kancelářích seděli každý den.

Technika na přání

Mac, Windows nebo Linux. Pracovat ale můžete i na vlastním počítači, na který vám budeme finančně přispívat.

Kredit na sport, kulturu, vzdělávání, cestování, zdraví, životko nebo penzijko. S cafeterií si však můžete zařídit třeba i den volna navíc.

Praha – Anděl

Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha, Smíchov

Naši centrálu najdete hned u metra, tramvaje i autobusu. Přímo v budově pak můžete potrápit tělo v posilovně, zagrilovat si na některé z našich teras, kde máme i stolní fotbálky, nebo nakouknout pod pokličku Televize Seznam.

Nábor do Seznamu běží dál. Aktuální situaci jsme se přizpůsobili a setkání s vámi uděláme klidně online.

Zajímá vás tato pozice? Napište Tereze