Přejít na obsah

Výzkumník strojového učení pro reklamní systémy – Praha

Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha, Smíchov  •  Produkt a výzkum, Programátoři  •  Pro muže i ženy

Co dělá výzkum?
 

Ve výzkumu divize Reklamy řešíme širokou škálu úloh z oblasti datové analýzy a strojového učení. Naše práce pomáhá optimalizovat aukční systémy, výdej reklamy, doporučování obsahu apod. 

Data zpracováváme pomocí Hadoop a Spark. Dále je interpretujeme a poskytujeme jako podklady pro rozhodování nebo nad nimi stavíme modely strojového učení, které předáváme vývojářům k nasazení do produkce. Modely navrhujeme obvykle v Pythonu za pomocí knihoven jako Pandas, Scikit-learn, Vowpal Wabbit nebo Tensor Flow. Při návrhu modelů zohledňujeme velikost dat a infrastrukturu.

V našich týmech klademe důraz na spolupráci a vzdělávání. Část pracovní doby věnujeme rešerším s ohledem na řešené projekty a čtení odborných článků. Pravidelně probíhá sdílení znalostí napříč týmy a statusy, kde si navzájem prezentujeme výsledky naší práce. Dále podporujeme účast na konferencích a publikaci článků či přednášení na univerzitách.

Co Vás čeká

  • Vaším úkolem bude analyzovat, zpracovávat a interpretovat velká data. Na základě analýz využitelnosti metod strojového učení v produkčním prostředí navrhovat a implementovat prototypy modelů. Při Vaší práci budete často komunikovat s vývojáři, produktovými manažery a dalšími výzkumníky.
  • Budete také hledat části systému, které by bylo vhodné vylepšit, navrhovat metriky, kterými lze vylepšení změřit, a algoritmy, kterými je možné zlepšení dosáhnout. To vše otestujete v online AB testech.

Koho hledáme

  • Orientujete se v problematice strojového učení a statistice. Umíte pracovat s matematickými koncepty strojového učení. Dokážete analyzovat, interpretovat a prezentovat data (znalost Hadoop, Spark výhodou). Máte zkušenosti s programováním (Python, Linux, Docker výhodou).
  • Nebojíte se sami postavit problémům zadaným nejasným jazykem: umíte je kriticky posoudit, vyjasnit se zadavatelem, navrhnout měření úspěšnosti, rozložit na podproblémy a spolu s kolegy iterovat ke zdárnému fungování v produkci.
  • Máte praktické zkušenosti s návrhem, implementací a nasazením modelů strojového učení.
  • Máte znalost anglického jazyka alespoň na úrovni technické dokumentace a čtení vědeckých publikací.

A co Vám nabízíme

  • Přátelské a neformální prostředí. Všichni si  tu tykáme a jsme si vzájemně oporou.
  • Prostor pro vlastní iniciativu. Každý dobrý nápad je vždy vítán.
  • Možnost realizace v zázemí stabilní společnosti. Zaměstnancům nabízíme také pružnou pracovní dobu, 5 týdnů dovolené, techniku na přání a spoustu dalších skvělých benefitů.

Čím vám ještě uděláme radost

Technika na přání

Mac, Windows nebo Linux. Pracovat ale můžete i na vlastním počítači, na který vám budeme finančně přispívat.

Cafeterie

Kredit na sport, kulturu, vzdělávání, cestování, zdraví, životko nebo penzijko. S cafeterií si však můžete zařídit třeba i den volna navíc.

Interní vzdělávání

Rozšíříte si obzory pod vedením našich trenérů.

Pružná pracovní doba

Volnost dostanou skřivani i sovy. Je jen na vás, jestli začnete pracovat brzy ráno nebo si přispíte.

Praha – Anděl

Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha, Smíchov

Naši centrálu najdete hned u metra, tramvaje i autobusu. Přímo v budově pak můžete potrápit tělo v posilovně, zagrilovat si na některé z našich teras, kde máme i stolní fotbálky, nebo nakouknout pod pokličku Televize Seznam.

Nábor do Seznamu běží dál. Aktuální situaci jsme se přizpůsobili a setkání s vámi uděláme klidně online.

Zajímá vás tato pozice? Napište Ivě

Máte jiné představy?

Podívejte se na ostatní volné pozice a vyberte si svou práci snů. Nebo nám rovnou pošlete svůj životopis. Podíváme se na něj a až se objeví místo pro vás, ozveme se.

Poslat životopis

Zobrazit volné pozice

Virtuální prohlídka