Přejít na obsah

Ekonom – analytik ve výzkumu aukčních systémů – Plzeň

Seznam.cz, a.s., náměstí T. G. Masaryka 1931/12, 301 00 Plzeň  •  Produkt a výzkum, Všechny IT pozice  •  Pro muže i ženy

Reklamní systém je ohromný softwarový celek, který při každém načtení stránky uživatelem zajišťuje výběr relevantní reklamy z ohromného množství kandidátů na základě mnoha kritérií včetně cenové nabídky. Úkolem je zvážit všechna kritéria pro vydávání reklamy a vytvořit takový systém, který bude optimalizovat zisk v dlouhém období. To zahrnuje zohlednění zájmů všech zúčastněných stran: inzerentů, uživatelů, poskytovatelů prostoru i provozovatelů aukčního systému.

Co vás čeká:

  • Vaším úkolem bude co nejlépe porozumět reklamnímu systému. S touto znalostí pak budete vytvářet modely nebo z ekonomického pohledu hodnotit návrhy na jeho optimalizaci či rozšíření. Na to budete potřebovat znalosti z ekonometrie, teorie aukcí, teorie her a dalších.
  • Jste schopni definovat relevantní metriky a po jejich spočítání vyhodnotit výstupy (znalost statistiky výhodou). Pro rychlejší postup je nutné, abyste se naučili pracovat s nástroji na zpracovávání velkých dat a většinu těchto metrik si byli schopni spočítat sami. To pro vás nebude překážkou, máte-li zkušenosti s SQL a umíte programovat (např. v Pythonu).

Koho hledáme

  • Baví vás rozvíjet komplexní systémy. Dokážete řešit těžko uchopitelné problémy a spolupracovat při řešení s lidmi z jiných oborů. Dokážete identifikovat podstatné informace a získat je dotazem, vyhledáním v dokumentaci nebo výpočtem. Jste schopen číst odborné články a poznatky aplikovat do praxe.
  • Máte dobrou znalost SQL a alespoň základní znalost programovacího jazyka Python.
  • Máte praktické zkušenosti se zpracováním dat (Spark výhodou). Data jste schopni vizualizovat, interpretovat a prezentovat výsledky.
  • Máte znalost anglického jazyka alespoň na úrovni technické dokumentace.

Co nabízíme

  • Možnost realizovat vlastní nápady a postupy, nové analýzy.
  • Možnost podílet se na vývoji aukčního systému, ve kterém se zobchodují miliony korun denně.
  • Týmovou spolupráci – předáváme si navzájem informace a zkušenosti a společně hledáme vhodné cesty a řešení.
  • Neformální prostředí – všichni si tady tykáme a nemáme předepsaný dress code.
  • Pružnou pracovní dobu, 5 týdnů dovolené a další řadu zajímavých benefitů jako například cafeterie, stravenky, 3 sick days.

Čím vám ještě uděláme radost

Home office

Víme, že doma je doma. Proto netrváme na tom, abyste v našich kancelářích seděli každý den.

Získáte kredit třeba na sport, kulturu, vzdělávání, cestování, ale i den volna navíc, zdraví, životko nebo penzijko.

Volnost tu dostanou skřivani i sovy. Navíc vás čeká 5 týdnů dovolené nebo 3 sick days.

Technika na přání

Mac, Windows nebo Linux. Pracovat ale můžete i na vlastním počítači a my vám na něj budeme finančně přispívat.

Plzeň, náměstí T. G. Masaryka 1931/12

Seznam.cz, a.s., náměstí T. G. Masaryka 1931/12, 301 00 Plzeň

Naše plzeňská pobočka je hned u tramvaje a svou kolárnou potěší i všechny cyklisty. Když budete potřebovat na chvíli vypnout, můžete kolegy vyzvat ke hře stolního fotbálku. V okolí najdete i spoustu restaurací.

Nábor do Seznamu běží dál. Aktuální situaci jsme se přizpůsobili a setkání s vámi uděláme klidně online.

Zajímá vás tato pozice? Napište Nikoletě