Přejít na obsah

Strojové učení ve Vyhledávání

Seznam.cz, a.s., Londýnské náměstí 856/2, 639 00 Brno, Štýřice  •  Produkt a výzkum, Programátoři, Všechny IT pozice  •  Pro muže i ženy

Výzkumné oddělení

Ve výzkumu řešíme širokou škálu úloh z oblastí strojového učení napříč celým Seznamem. Aktuálně potřebujeme pomoci s úlohami na našem Vyhledávání. Jedná se například o zpracování webových stránek, obrazu, textu či uživatelského chování. Pracujeme s velkými, různorodými a relativně čistými daty.

Data zpracováváme pomocí Hadoopu a Sparku. Dále nad nimi vystavujeme machine learning modely, které předáváme pomocí Docker containerů do produkce. Samotné modely navrhujeme obvykle v Pythonu za pomocí knihoven jako Tensorflow, xgboost nebo Pandas, a učíme na našich výkonných GPU serverech, vše v Linuxu.

V našich týmech klademe velký důraz na pravidelné vzdělávání. V týdenních intervalech probíhají reading groups nad aktuálními vědeckými články, výzkumníci mají možnost vycestovat na konferenci či přednášet na univerzitách.

Co vás čeká a koho hledáme?

• analýza využitelnosti state-of-the-art machine learning metod v produkčním prostředí
• návrh a implementace prototypů bez nutnosti údržby
• udržování si přehledu o aktuálních publikacích na poli strojového učení
• analýza a zpracování velkých dat

• orientace v problematice strojového učení a statistice
• schopnost interpretovat matematické koncepty strojového učení
• zkušenost s programováním v jazyce Python v prostředí Linux
• zkušenosti s neuronovými sítěmi či rozhodovacími lesy výhodou
• znalosti Tensorflow, Sparku a/nebo Dockeru výhodou

Získáte kredit třeba na sport, kulturu, vzdělávání, cestování, ale i den volna navíc, zdraví, životko nebo penzijko.

Volnost dostanou skřivani i sovy. Je jen na vás, jestli začnete pracovat brzy ráno nebo si přispíte.

S kým budete spolupracovat

Vladimír Kadlec
Vedoucí oddělení výzkumu
Před čtvrt stoletím jsem napsal svůj první počítačový program a od té doby jsem svět technologií neopustil. Návrhem a aplikací vědeckých postupů napomáháme se svým týmem tomu, aby lidé nalezli, co hledají. Před prací i po práci nejraději jezdím na kole nebo běhám.

Brno, Londýnské náměstí 856/2

Seznam.cz, a.s., Londýnské náměstí 856/2, 639 00 Brno, Štýřice

Naše prostory v Brně se na vás těší i s nabídkou stravování přímo v areálu. Za pěkného počasí můžete využít terasu ke grilování nebo si v případě deště zahrát fotbálek. Kromě bezproblémové dostupnosti MHD u nás zaparkujete s autem i kolem.

Nábor do Seznamu běží dál. Aktuální situaci jsme se přizpůsobili a setkání s vámi uděláme klidně online.

Zajímá vás tato pozice? Napište Nikole