Přejít na obsah

Programátor pro Seznam.cz infrastrukturu

Seznam.cz, a.s., Londýnské náměstí 856/2, 639 00 Brno, Štýřice  •  Programátoři  •  Pro muže i ženy

Co vás čeká?

Pojeďte se s námi podílet na budování interního
Seznam cloudu!

Náš tým vytváří a provozuje load balancer určený pro všechny systémy Seznamu, externí i interní. Našim cílem je poskytnout pro vývojáře, administrátory a další technické uživatele prostředí, které jim šetří čas, ulehčuje práci a umožňuje využívat nejnovější technologie a postupy. Zásadní je pro nás kromě automatizace i transparentnost a neustálé zlepšování dostupnosti a funkčnosti našich služeb. Mezi současné výzvy patří load balancing, který dokáže zvládnout traffic pro největší české služby, ale také systém pro sledování a optimalizaci nákladů na provoz všech služeb Seznamu.

• budete se starat o rozvoj infrastruktury, přes
kterou vydáme veškerý obsah služeb Seznamu
• analyzovat, dokumentovat, programovat, testovat v jazyce Python anebo Go
• sledovat nové technologie a možnosti jejich uplatnění v rámci
infrastruktury
budovat efektivní monitoring, sběr metrik a alerting jednotlivých komponent i celku
• držet pohotovost nad provozováním služeb, které náš tým vyvíjí, testuje, nasazuje a provozuje
navrhovat efektivní automatizovanou infrastrukturu pro bezvýpadkový provoz

Koho hledáme?

Hledáme kolegu, který se bude podílet na návrhu a
implementaci infrastruktury pro celý Seznam
. Od nového kolegy očekáváme, že bude vyvíjet a pomáhat spravovat infrastrukturní služby a aktivně hledat přístupy, které by optimalizovaly stávající systémy a rozvíjely automatizaci nasazování a správu komponent. Součástí pracovní náplně je i provozování těchto služeb a držení pohotovosti.

• umíte programovat v jazycích Go nebo Python
• základní znalosti skriptovacího jazyka Bash
• sledujete a zkoušíte nové technologie
• láká vás vyvíjet komponenty provozované pod vysokou zátěží s maximální dostupností
• schopnost nést zodpovědnost za produkční systémy
• jste týmový hráč a rád učíte se novým věcem, sdílíte svoje know-how s ostatními
• angličtina na úrovní čtení technické dokumentace

Získáte kredit třeba na sport, kulturu, vzdělávání, cestování, ale i den volna navíc, zdraví, životko nebo penzijko.

Volnost tu dostanou skřivani i sovy. Navíc vás čeká 5 týdnů dovolené nebo 3 sick days.

Ovoce do práce

Každý měsíc dostanete nálož vitamínů přímo do kanceláře.

Technika na přání

Mac, Windows nebo Linux. Pracovat ale můžete i na vlastním počítači a my vám na něj budeme finančně přispívat.

S kým budete spolupracovat

Pavel Kvasnička
Vedoucí týmu infrastruktury
Jako Python programátor pracuju v Seznamu už 7 let. Začínal jsem na obsahových službách a podílel se na vytváření Stream.cz. Pak mě zaujala práce v týmu CDN, kam jsem nakonec přešel. Kromě distribuce a cachování dat mě baví i sítě. Proto jsem se přesunul k týmu infrastruktury, kde navrhujeme a implementujeme infrastrukturu pro celý Seznam. Teď vytváříme a provozujeme load balancer, který dokáže zvládnout interní i externí traffic pro největší české služby.

Brno, Londýnské náměstí 856/2

Seznam.cz, a.s., Londýnské náměstí 856/2, 639 00 Brno, Štýřice

Naše prostory v Brně se na vás těší i s nabídkou stravování přímo v areálu. Za pěkného počasí můžete využít terasu ke grilování nebo si v případě deště zahrát fotbálek. Kromě bezproblémové dostupnosti MHD u nás zaparkujete s autem i kolem.

Zajímá vás tato pozice? Napište Nikole