Přejít na obsah

Senior Java programátor pro web crawler – Plzeň

Seznam.cz, a.s., náměstí T. G. Masaryka 1931/12, 301 00 Plzeň  •  Programátoři  •  Pro muže i ženy

Co děláme

Udržujeme a zdokonalujeme webového crawlera, který denně stahuje stovky milionů stránek a obrázků z celého internetu. Stažená data ukládáme do distribuované databáze obsahující miliardy záznamů. Samotné stránky a obrázky zpracováváme a analyzujeme různými metodami, včetně metod strojového učení. Naším cílem je dodávat pro vyhledávání Seznamu co nejkvalitnější a nejaktuálnější obsah z českého i světového internetu.

Při práci se neobejdeme bez open-source technologií jako jsou Hadoop, HBase, Spark, Flink, Kafka, Docker nebo Kubernetes. Naše aplikace provozujeme na vlastních výpočetních clusterech složených z více než tisíce strojů. Programujeme v Javě a open-source technologie nejen používáme, ale i aktivně vyvíjíme a prezentujeme na českých i zahraničních konferencích.

Koho hledáme

Do týmu hledáme vývojáře nebo vývojářku s chutí naučit se pracovat nebo prohloubit své zkušenosti s technologiemi pro zpracování velkých dat. Požadujeme praktickou zkušenost s jazykem Java a ideálně i uživatelskou zkušenost s Linuxovým prostředím. Pokud vás na vývoji software baví nejen psaní kódu, ale i podílení se na tvorbě zadání, analýze, designu a přípravě aplikací pro nasazení, provoz a monitoring v produkčním prostředí, u nás k tomu dostanete prostor. V Seznamu máme pořád možnost učit se něco nového a rozvíjet své znalosti. Při práci na velkých, zajímavých projektech se učíme nové postupy od našich největších profíků či na externích konferencích. Do práce se těšíme nejen na různorodé projekty, ale i na své kolegy. Zakládáme si na přátelských vztazích a neformální atmosféře.

Čím vám ještě uděláme radost

Cafeterie

Získáte kredit třeba na sport, kulturu, vzdělávání, cestování, ale i den volna navíc, zdraví, životko nebo penzijko.

Pružná pracovní doba

Volnost tu dostanou skřivani i sovy. Navíc vás čeká 5 týdnů dovolené nebo 3 sick days.

Ovoce do práce

Každý měsíc dostanete nálož vitamínů přímo do kanceláře.

Technika na přání

Mac, Windows nebo Linux. Pracovat ale můžete i na vlastním počítači a my vám na něj budeme finančně přispívat.

Konference

Zúčastníte se odborných konferencí. V publiku nebo klidně na pódiu.

S kým budete spolupracovat

David Morávek
Vedoucí týmu vývoje pro Vyhledávání
Do Seznamu jsem nastoupil v roce 2015 jako Java vývojář internetového vyhledávání. Dnes se starám o nově vzniklou vývojovou pobočku v Plzni a tým webového crawlera. Ten z internetu vybírá ty nejdůležitější informace, pomocí kterých je možné odbavit zvídavé dotazy našich návštěvníků. Díky Seznamu se můžu se svým týmem podílet na vývoji open source řešení, která pak sami využíváme.

Plzeň, náměstí T. G. Masaryka 1931/12

Seznam.cz, a.s., náměstí T. G. Masaryka 1931/12, 301 00 Plzeň

Naše plzeňská pobočka je hned u tramvaje a svou kolárnou potěší i všechny cyklisty. Když budete potřebovat na chvíli vypnout, můžete kolegy vyzvat ke hře stolního fotbálku. V okolí najdete i spoustu restaurací.

Zajímá vás tato pozice? Napište Nikole

Máte jiné představy?

Podívejte se na ostatní volné pozice a vyberte si svou práci snů. Nebo nám rovnou pošlete svůj životopis. Podíváme se na něj a až se objeví místo pro vás, ozveme se.

Poslat životopis

Zobrazit volné pozice

Virtuální prohlídka

Kde nás potkáte