Přejít na obsah

Senior Java programátor pro web crawler – Plzeň

Seznam.cz, a.s., náměstí T. G. Masaryka 1931/12, 301 00 Plzeň  •  Programátoři  •  Pro muže i ženy

Co děláme

Udržujeme a zdokonalujeme webového crawlera, který denně stahuje stovky milionů stránek a obrázků z celého internetu. Stažená data ukládáme do distribuované databáze obsahující miliardy záznamů. Samotné stránky a obrázky zpracováváme a analyzujeme různými metodami, včetně metod strojového učení. Naším cílem je dodávat pro vyhledávání Seznamu co nejkvalitnější a nejaktuálnější obsah z českého i světového internetu.

Při práci se neobejdeme bez open-source technologií jako jsou Hadoop, HBase, Spark, Flink, Kafka, Docker nebo Kubernetes. Naše aplikace provozujeme na vlastních výpočetních clusterech složených z více než tisíce strojů. Programujeme v Javě a open-source technologie nejen používáme, ale i aktivně vyvíjíme a prezentujeme na českých i zahraničních konferencích.

Koho hledáme

Do týmu hledáme vývojáře nebo vývojářku s chutí naučit se pracovat nebo prohloubit své zkušenosti s technologiemi pro zpracování velkých dat. Požadujeme praktickou zkušenost s jazykem Java a ideálně i uživatelskou zkušenost s Linuxovým prostředím. Pokud vás na vývoji software baví nejen psaní kódu, ale i podílení se na tvorbě zadání, analýze, designu a přípravě aplikací pro nasazení, provoz a monitoring v produkčním prostředí, u nás k tomu dostanete prostor. V Seznamu máme pořád možnost učit se něco nového a rozvíjet své znalosti. Při práci na velkých, zajímavých projektech se učíme nové postupy od našich největších profíků či na externích konferencích. Do práce se těšíme nejen na různorodé projekty, ale i na své kolegy. Zakládáme si na přátelských vztazích a neformální atmosféře.

S kým budete pracovat

David Morávek

Vedoucí týmu vývoje pro Vyhledávání

Do Seznamu jsem nastoupil v roce 2015 jako Java vývojář internetového vyhledávání. Dnes se starám o nově vzniklou vývojovou pobočku v Plzni a tým webového crawlera. Ten z internetu vybírá ty nejdůležitější informace, pomocí kterých je možné odbavit zvídavé dotazy našich návštěvníků. Díky Seznamu se můžu se svým týmem podílet na vývoji open source řešení, která pak sami využíváme.

Kde budete pracovat

Plzeň, náměstí T. G. Masaryka 1931/12

Naše plzeňská pobočka je hned u tramvaje a svou kolárnou potěší i všechny cyklisty. Když budete potřebovat na chvíli vypnout, můžete kolegy vyzvat ke hře stolního fotbálku. V okolí najdete i spoustu restaurací.

Nabízíme

Technologie

Mac, Windows, Linux nebo vlastní počítač.

Konference

Můžete se zúčastnit odborných konferencí.

Pracovní doba

Máme flexibilní pracovní dobu s možností home office.

Ovoce do práce

Každý měsíc dostanete nálož vitamínů přímo do kanceláře.

Cafeterie

Kredit třeba na sport, kulturu, vzdělávání, cestování ale i den volna navíc, zdraví, životko nebo penzijko.

Jak probíhá výběrové řízení

Chceme zjistit, co ve vás je. Proto buďte sami sebou.


1

Životopis

Jakmile odpovíte na inzerát, který vás zaujal, pročteme si váš životopis a do dvou týdnů se vám ozveme. Pokud postoupíte dál, HR specialista s vámi po telefonu probere základní informace, aktuální možnosti a dostanete úlohu k domácímu zpracování.

2

Pohovor

Když domácí úlohu dobře zvládnete, pozveme vás na osobní pohovor přímo s vedoucími jednotlivých vývojových týmů, do kterých hledáme posilu. Poznáte tak případného nadřízeného a dozvíte se technické detaily i konkrétní náplň práce.

3

Rozhodnutí

Ať už se rozhodneme jakkoli, dáme vám co nejdříve vědět, jak jste si při pohovoru vedli. A když to vyjde, přivítáme vás mezi Seznamáky. Pokud to náhodou nevyjde, neznamená to, že u nás máte navždy dveře zavřené.

Chcete vědět víc?

Pokud se chcete na něco zeptat, stačí napsat Nikole.