Přejít na obsah

Datový specialista – relevance vyhledávání

Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha, Smíchov  •  Produkťáci  •  Pro muže i ženy

Koho hledáme?

Do produktového týmu relevance vyhledávání hledáme analyticky založenou osobu, která se ráda hrabe v datech a umí v nich hledat souvislosti. Budete analyzovat dotazy a výsledky vyhledávání, identifikovat problémy, navrhovat jejich řešení, připravovat zadání a formulovat je vývojářům. Na složitějších problémech budete spolupracovat s výzkumem. Budete se podílet na zlepšování kvality služby, kterou používá hodně lidí. Od vás očekáváme, že se budete orientovat alespoň v jednom z těchto oborů: data mining, machine learning, umělá inteligence, numerická matematika a pravděpodobnost, statistika, diskrétní matematika, teoretická informatika, zpracování obrazu, zpracování přirozeného jazyka, matematické modelování, distribuované systémy, informační bezpečnost. Baví vás hledat optimální řešení a orientujete se v internetu a máte přehled v oblasti webových technologií. Výhodou pro vás bude, pokud máte zkušenost s programováním.

Co nabízíme?

Obohacujeme internet (a je to vidět) – Uvědomujeme si, jak komplexní je vaše práce. Proto se můžete do projektu zapojit třeba už ve fázi prvních návrhů. Společně si pak můžeme vychutnat ten super pocit, když je vše hotovo, nasadíme novou službu nebo funkcionalitu a výsledek uvidí 3 miliony lidí. Pracujeme s moderními technologiemi, nejrůznějšími programovacími jazyky (Python, C++, Java, Javascript, GO) a využíváme Docker, Kubernetes nebo GitLab. Hodně našich služeb pracuje s objemy dat, které se nevejdou na jeden databázový server, a to nás nutí používat postupy a nástroje, na které člověk jinde nenarazí. Naše kódy paralelně spouštíme na stovkách strojů a veškeré aplikační servery musí ustát statisíce spojení. V Seznamu budete mít pořád možnost učit se něco nového. Při práci na velkých, zajímavých projektech se naučíte nové postupy od největších profíků. Do práce se budete těšit nejen na různorodé projekty, ale troufáme si tvrdit, že i na své kolegy. Zakládáme si na přátelských vztazích a neformální atmosféře.

S kým budete pracovat

Tomáš Pergler

Ředitel divize Vyhledávání

V Seznamu pracuji s přestávkami od roku 2003. Od „měniče klávesnic“ jsem se přes produkťáka Emailu dostal až na šéfa Vyhledávání, kde pracujeme na tom, aby uživatel našel, co potřebuje. Je to pestřejší, než byste čekali – musíme si hrát s dotazem, nasosat „celý“ internet, pak to správně seřadit a podat k tomu hezkou formou významné informace. Ve volném čase mě baví hory a zimní sporty, vlastní děti a jejich vzdělávání. Potkat mě můžete taky na sessionech irské tradiční hudby v Praze, Plzni nebo i různě po Evropě.

Kde budete pracovat

Praha – Anděl

Naši centrálu najdete hned u metra, tramvaje i autobusu. Přímo v budově pak můžete vyzkoušet horolezeckou stěnu, potrápit tělo v posilovně, zagrilovat si na některé z našich teras nebo nakouknout pod pokličku Televize Seznam.

Nabízíme

Pet friendly

I váš čtyřnohý miláček může poznat Seznam na vlastní kůži.

Interní vzdělávání

Široká škála kurzů pod vedením našich trenérů.

Pracovní doba

Máme flexibilní pracovní dobu s možností home office.

Ovoce do práce

Každý měsíc dostanete nálož vitamínů přímo do kanceláře.

Sport

Protáhnout se můžete v posilovně, na horolezecké stěně nebo třeba na hodině jógy.

Cafeterie

Kredit třeba na sport, kulturu, vzdělávání, cestování ale i den volna navíc, zdraví, životko nebo penzijko.

Jak probíhá výběrové řízení

Chceme zjistit, co ve vás je. Proto buďte sami sebou.


1

Životopis

Jakmile odpovíte na inzerát, který vás zaujal, pročteme si váš životopis a do dvou týdnů se vám ozveme. Některé z vás potěšíme pozváním na pohovor.

2

První kolo

Nejprve si popovídáte s HR specialistou. Může to být po telefonu nebo třeba přes videohovor. Ničeho se nebojte a ptejte se na všechno, co vás zajímá.

3

Druhé kolo

Setkáte se s vedoucím týmu, který hledá posilu. Nejvhodnější uchazeče vybíráme při pohovoru nebo tzv. assessment centru. Nezapomeňte být sami sebou.

4

Rozhodnutí

Ať už se rozhodneme jakkoli, dáme vám co nejdříve vědět, jak jste si při pohovoru vedli. A když to vyjde, přivítáme vás mezi Seznamáky.

Chcete vědět víc?

Pokud se chcete na něco zeptat, stačí napsat Nikole.