Přejít na obsah

Datový specialista – relevance vyhledávání

Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha, Smíchov  •  Produkt a výzkum  •  Pro muže i ženy

Koho hledáme?

Do produktového týmu relevance vyhledávání hledáme analyticky založenou osobu, která se ráda hrabe v datech a umí v nich hledat souvislosti. Budete analyzovat dotazy a výsledky vyhledávání, identifikovat problémy, navrhovat jejich řešení, připravovat zadání a formulovat je vývojářům. Na složitějších problémech budete spolupracovat s výzkumem. Budete se podílet na zlepšování kvality služby, kterou používá hodně lidí. Od vás očekáváme, že se budete orientovat alespoň v jednom z těchto oborů: data mining, machine learning, umělá inteligence, numerická matematika a pravděpodobnost, statistika, diskrétní matematika, teoretická informatika, zpracování obrazu, zpracování přirozeného jazyka, matematické modelování, distribuované systémy, informační bezpečnost. Baví vás hledat optimální řešení a orientujete se v internetu a máte přehled v oblasti webových technologií. Výhodou pro vás bude, pokud máte zkušenost s programováním.

Co nabízíme?

Obohacujeme internet (a je to vidět) – Uvědomujeme si, jak komplexní je vaše práce. Proto se můžete do projektu zapojit třeba už ve fázi prvních návrhů. Společně si pak můžeme vychutnat ten super pocit, když je vše hotovo, nasadíme novou službu nebo funkcionalitu a výsledek uvidí 3 miliony lidí. Pracujeme s moderními technologiemi, nejrůznějšími programovacími jazyky (Python, C++, Java, Javascript, GO) a využíváme Docker, Kubernetes nebo GitLab. Hodně našich služeb pracuje s objemy dat, které se nevejdou na jeden databázový server, a to nás nutí používat postupy a nástroje, na které člověk jinde nenarazí. Naše kódy paralelně spouštíme na stovkách strojů a veškeré aplikační servery musí ustát statisíce spojení. V Seznamu budete mít pořád možnost učit se něco nového. Při práci na velkých, zajímavých projektech se naučíte nové postupy od největších profíků. Do práce se budete těšit nejen na různorodé projekty, ale troufáme si tvrdit, že i na své kolegy. Zakládáme si na přátelských vztazích a neformální atmosféře.

Čím vám ještě uděláme radost

Sport

Protáhnete se v posilovně nebo třeba na hodině jógy.

Cafeterie

Získáte kredit třeba na sport, kulturu, vzdělávání, cestování, ale i den volna navíc, zdraví, životko nebo penzijko.

Pružná pracovní doba

Volnost tu dostanou skřivani i sovy. Navíc vás čeká 5 týdnů dovolené nebo 3 sick days.

Pet friendly

I váš čtyřnohý miláček pozná Seznam na vlastní kůži.

Ovoce do práce

Každý měsíc dostanete nálož vitamínů přímo do kanceláře.

Interní vzdělávání

Rozšíříte si obzory pod vedením našich trenérů.

S kým budete spolupracovat

Tomáš Pergler
Ředitel divize Vyhledávání
V Seznamu pracuji s přestávkami od roku 2003. Od „měniče klávesnic“ jsem se přes produkťáka Emailu dostal až na šéfa Vyhledávání, kde pracujeme na tom, aby uživatel našel, co potřebuje. Je to pestřejší, než byste čekali – musíme si hrát s dotazem, nasosat „celý“ internet, pak to správně seřadit a podat k tomu hezkou formou významné informace. Ve volném čase mě baví hory a zimní sporty, vlastní děti a jejich vzdělávání. Potkat mě můžete taky na sessionech irské tradiční hudby v Praze, Plzni nebo i různě po Evropě.

Praha – Anděl

Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha, Smíchov

Naši centrálu najdete hned u metra, tramvaje i autobusu. Přímo v budově pak můžete potrápit tělo v posilovně, zagrilovat si na některé z našich teras, kde máme i stolní fotbálky, nebo nakouknout pod pokličku Televize Seznam.

Zajímá vás tato pozice? Napište Nikole

Máte jiné představy?

Podívejte se na ostatní volné pozice a vyberte si svou práci snů. Nebo nám rovnou pošlete svůj životopis. Podíváme se na něj a až se objeví místo pro vás, ozveme se.

Poslat životopis

Zobrazit volné pozice

Virtuální prohlídka