Přejít na obsah

Programátor doporučování (recommender systems)

Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha, Smíchov  •  Programátoři  •  Pro muže i ženy

Co v týmu děláme

Vyvíjíme doporučování článků a videí pro jednotlivé weby Seznamu (domovská stránka www.seznam.cz, www.novinky.cz, www.seznamtelevize.cz, …) a pomáháme jim, aby jejich uživatelé byli spokojeni a dostávali relevantní obsah. K tomu používáme strojové učení a rozmanitou škálu technologií, za jejichž pomoci odbavujeme tisíce požadavků na doporučení za vteřinu. Jediné, co nám chybí je pár dalších rukou, které nám s tím pomůžou.

Koho hledáme a co bude vaše role

Hledáme vývojáře s chutí podílet se na vývoji doporučování pro nejnavštěvovanější weby v České republice. Požadujeme znalost alespoň jednoho programovacího jazyka (Python výhodou) a zkušenosti s relačními nebo NoSQL databázemi. V teamu se budete starat o vývoj komponent převážně v Pythonu, od zpracování uživatelských interakcí (Apache Kafka, ElasticSearch), trénování ML modelů (vowpal wabbit, spark mllib, tensorflow), načítání kandidátů pro doporučení (Python, MySQL, Couchbase) až po konečné doporučovací API (Python Tornado). Provozované služby běží v Dockeru v rámci vlastní serverovny v Kubernetes clusteru. Automatizaci obstarává GitabCI, kterou ladí náš dedikovaný DevOps(ák). 

Čím vám ještě uděláme radost

Sport

Protáhnete se v posilovně nebo třeba na hodině jógy.

Cafeterie

Získáte kredit třeba na sport, kulturu, vzdělávání, cestování, ale i den volna navíc, zdraví, životko nebo penzijko.

Pružná pracovní doba

Volnost tu dostanou skřivani i sovy. Navíc vás čeká 5 týdnů dovolené nebo 3 sick days.

Pet friendly

I váš čtyřnohý miláček pozná Seznam na vlastní kůži.

Ovoce do práce

Každý měsíc dostanete nálož vitamínů přímo do kanceláře.

Technika na přání

Mac, Windows nebo Linux. Pracovat ale můžete i na vlastním počítači a my vám na něj budeme finančně přispívat.

S kým budete spolupracovat

Petr Zelenka
Vedoucí vývoje
V Seznamu jsem si vyzkoušel vývoj velké škály aplikací. Od inzertního serveru Sauto.cz přes obchodní systém, Mapy.cz a Firmy.cz až po vývoj cílení a reklamního systému. Momentálně jsem zodpovědný za vývoj doporučovacích systémů. Ty jsou pro mě ideálním mixem strojového učení, zpracování velkého objemu dat a vysokých požadavků na výkon aplikace. Po práci se věnuju hlavně svým dětem.

Praha – Anděl

Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha, Smíchov

Naši centrálu najdete hned u metra, tramvaje i autobusu. Přímo v budově pak můžete vyzkoušet horolezeckou stěnu, potrápit tělo v posilovně, zagrilovat si na některé z našich teras nebo nakouknout pod pokličku Televize Seznam.

Zajímá vás tato pozice? Napište Ivě

Máte jiné představy?

Podívejte se na ostatní volné pozice a vyberte si svou práci snů. Nebo nám rovnou pošlete svůj životopis. Podíváme se na něj a až se objeví místo pro vás, ozveme se.

Virtuální prohlídka

Kde nás potkáte